Skip to main content

Čištění čalouněného nábytku

Čištění čalouněného nábytku

Jako každá práce má i chemické čištění nábytku svá specifika, jež spočívají ve dvou faktorech. Jednak se jedná o rozměry čalouněného nábytku a s tím spojené vysoké náklady na čištění. A jednak jde o druh materiálu čalounění. Určení přesného druhu materiálu podstatně komplikuje proces čištění čalouněného nábytku. Jakákoliv chyba v určení materiálu čalounění totiž může vést k poškození nábytku, v důsledku špatně zvolené technologie čištění a použití nešetrného chemického prostředku. Oba faktory bereme při naší práci v úvahu a našim zákazníkům vždy vycházíme vstříc.

Používáme pouze kvalitní profesionální prostředky, které oživí barvy a odstraní veškeré skvrny a nečistoty (prach a drobní roztoči).

Přípravné práce před samotným čištěním nábytku

V průběhu přípravné fáze je nutné zhodnotit úroveň znečištění, úroveň opotřebení čalouněného nábytku, způsob a druh čalounění nábytku a na základě tohoto zhodnocení uvážit všechny možné reakce nábytku s použitými mycími a chemickými prostředky. Vedle čalounění se zkoumá také druh konstrukce nábytku (dřevo, kov, umělá hmota) a případné složení nátěru, které také vyžaduje speciální metodu čištění.

Naše společnost volí vždy na základě individuálního posouzení tu nejlepší metodu pro dosažení maximální efektivnosti, a to jak použitím různých šetrných chemických prostředků, tak využitím různých teplot a tlaků, které zvýší účinnost těchto prostředků.

K čištění čalouněného nábytku a matrací používáme extrakční metodu a nabízíme tyto služby:

Čištění sedacích souprav

Odstranění nepříjemného pachu

Použití ozonátoru vzduchu pro odstranění všech pachů – to je to nejlepší a nejefektivnější řešení tohoto problému, dokonalejší technologie zatím neexistuje.

Impregnace

Impregnace ochrání všechny druhy vašich textilních, bavlněných i plyšových sedaček před zašpiněním od jídel, nápojů nebo domácích mazlíčků.

Desinfekce sedaček

Odstranění mikroorganismů včetně roztočů je doporučována jednou ročně jako standardní péče.

Odstranění skvrn

Lámete si hlavu nad tím, jak vyčistit skvrny z gauče? Obraťte se na nás.

Základním principem pro čištění sedacích souprav je čištění pomocí vody, jež je společně se speciálním čisticím prostředkem Chemspec pod tlakem vháněna speciálním vysavačem Tennant do vláken sedačky. Vysoký sací výkon stroje poté vysává aplikovanou směs, která čistí sedačku, zpět do zásobníku.
Tento typ čištění sedacích souprav garantuje důkladné odstranění všech nečistot, prachu, skvrn a roztočů. Proto tento typ čištění sedaček doporučujeme pro všechny alergiky. Extrakční čištění sedacích souprav je šetrné a ohleduplné ke struktuře vlákna sedačky a výrazně regeneruje a omlazuje barvy sedací soupravy.

Po
Před
Po
Před

Čistění židlí

Pouhé vysávání či otírání židlí (křesel i sedaček) nikdy neodstraní všechny skvrny, mastnotu a prach, který se na nich usazuje. Materiály vypadají na povrchu čistě, ale nejjemnější nečistoty, jako je mastnota, prach či alergeny, zůstávají nalepeny na vláknech hluboko v čalounění.

Čištění sedaček, čištění židlí a jiných čalouněných materiálů vyžaduje znalost čalouněných materiálů, ze kterých je nábytek vyroben – respektive povrchově potažen. Zajistíme pro Vás odborné vyčištění níže uvedených materiálů:


 • Mikrovlákno (alcantara)

  Svým vzhledem a na omak připomíná semišovou useň, má luxusní vzhled a snadno se udržuje. Mikrovlákno má svůj původ v Japonsku, kde se mu říkalo alcantara. Používáme šetrný čisticí antialergenní přípravek Kill Odor PLUS.

 • Bavlněná potahová látka

  Materiál je používán při výrobě sedacích souprav velmi zřídka, a to hlavně z důvodu nižší životnosti a omezené stálobarevnosti materiálu. Předností tohoto materiálu je ovšem přírodní původ. Používáme šetrný čisticí antialergenní přípravek na vlnu značky RX For Fringe.

 • Mikroplyš

  Dvouvrstvý, nejčastěji používaný potahový materiál. Jeho vynikající užitné vlastnosti jsou dány pevným tkaným podkladem (50% bavlna, 50% PES) a odolným horním vlasem (100% nylon). Používáme šetrný čisticí antialergenní přípravek na vlnu značky Сhemspec.

 • Mikrofáze

  Jednovrstvý, povrchově upravený 100% polyester. Hodí se pro každodenní užívání, má velmi dobrou odolnost proti špinění, lze snadno čistit. Používáme šetrný čisticí antialergenní přípravek Cleamen.

 • Umělé usně/ekokůže

  Dvouvrstvý materiál mylně srovnávaný s koženkou. Umělé usně mají horní vrstvu ze 100% polyuretanu a podklad ze 100% bavlněného úpletu. Jsou velmi vhodné pro alergiky. Pro čištění používáme šetrný čisticí antialergenní přípravek All fiber Textile Rins.


Impregnace sedačky se aplikuje ihned na vlhký povrch sedačky, aby dostatečně prostoupila do vnitřku otevřeného a vyčištěného vlákna a mohla vytvořit účinnou ochranu vlákna.

Doba vyschnutí po čištění a impregnaci sedačky je cca 4-6 hodin. Doba schnutí závisí na teplotě a větranosti prostoru. Během procesu schnutí nedoporučujeme sedačku používat.

Čistění matrací

Málokdo ví, že matrace, na kterých spíme, můžeme také pravidelně čistit. Každý člověk se potí a tento pot se postupně ukládá do našich matrací. Taktéž se do matrací ukládají zbytky kůže a tělní maz. V tomto prostředí, které nechtěně používáním v matracích vytváříme, žijí roztoči, bakterie a další nepříjemní nájemníci. Když k tomuto připočítáme ještě všudypřítomný prach, tak nezbývá nic jiného než doporučit čistění matrací.


Kdybychom mikroskopem zvětšili celou výše uvedenou kolonii, tak by nám to připadalo, že spíme na hodně veřejném místě nebo na skládce. Čistě povlečená postel neřeší situaci s nevypranou matrací, pouze nám navozuje falešný pocit čistoty. Stejně jako kdybychom si oblékli čisté oblečení, ale opomněli se umýt.

Po
Před
Po
Před

Technika čištění sedaček, křesel a židlí:

Mezi časově náročné práce v úklidu patří čištění čalouněného nábytku. Společnost Detai Cleaning odvádí v tomto směru profesionální služby úklidu a díky tomu získala značné množství pozitivních ohlasů.


Čištění čalouněného nábytku je nutné provádět nejméně jednou ročně, protože jinak se nábytek stává zdrojem šíření bakterií a parazitů. Naše úklidová firma používá pouze osvědčené čisticí prostředky neškodné pro dospělé, děti i domácí mazlíčky.

  • vysátí prachu speciální kartáčem s „klepací hlavicí“,
  • kartáčování textilií včetně odstranění chlupů či vlasů,
  • vakuové extrakční čištění a šamponování textilií,
  • odstranění skvrn a fleků či hlubších nečistot,
  • odstranění pachů a provonění textilií,
  • impregnace,
  • schnutí (1-2 hod při pouhém vyčištění / 4-6 hod při čištění včetně impregnace).

Aromatizace sedaček

Doporučujeme Vám provést důkladnou antibakteriální ochranu a ošetření sedačky s dlouhodobým efektem přípravky Pet Odor Stain Remover.
Speciálními vonnými antibakteriálními patentovanými aroma osvěžovači Pet Odor Stain Remover zbavíme Váši sedačku nepříjemných pachů ochráníme ji proti bakteriím a roztočům.

Společnost Detai Cleaning využívá na základě stupně znečištění a materiálu nábytku různé metody čištění čalouněného nábytku. Ve většině případů používáme následující:

 • vakuové čištění – čištění za použití speciálního zařízení, které umožňuje maximalizovat využití chemických prostředků bez rizika poškození čalouněného nábytku;

 • mokré čištění koberců a čalouněného nábytku – platí pro čalouněný nábytek a koberce vyrobené z umělých a syntetických materiálů. Čištění se provádí použitím speciálních prášků, kapalin, pěny a čisticích prostředků;

 • suché čištění čalouněného nábytku – ideální pro povlaky z textilu, přírodních a ručně zpracovaných materiálů a řady dalších citlivých materiálů;

 • veškeré chemické čištění čalouněného nábytku je prováděno zkušenými a kvalifikovanými odborníky naší úklidové firmy, všechny prostředky používané v chemickém čištění jsou certifikovány a jsou neškodné pro člověka i domácí zvířata.

 • používaná čistidla v chemickém čištění jsou navržena speciálně pro profesionální použití k chemickému čištění nábytku.

Ceny čištění sedacích souprav se účtují za kus. Konečná cena závisí zejména na stupni a typu znečištění sedačky či jiného čalouněného nábytku.

Čištění čalouněného nábytkuCena
Čištění sedací soupravy
2 sedací místa- 300Kč
3 sedací místa – 400Kč

Doprava po Praze 500Kč

Čištění sedací soupravy L typ
Sedací souprava rohová část – 500Kč

Doprava po Praze 500Kč

Čištění židle s opěradlem
od 15 do 30 Kč

Doprava po Praze 500Kč

Čištění křesla
100 Kč

Doprava po Praze 500Kč

Čistění matrací
90 x 200 cm – 450 Kč/ks
180 x 200 – 950 Kč/ks

Doprava po Praze 500Kč

Aromatizace sedaček
400 Kč/ks

Doprava po Praze 500Kč

Jak objednat naše služby?

Svěřte úklidové práce našim pečlivým a vyškoleným zaměstnancům. Klikněte na tlačítko „Kontakt“ a vyžádejte si nabídku šitou na míru Vašim potřebám.