Skip to main content

Čištění eskalátorů a travelátorů

Eskalátor, či travelátor, je složitý posuvný dopravní mechanismus, jehož údržba je poměrně náročná a vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti. Přesto je nutné udržovat tyto pomocníky stále čisté.  Zejména ve velkých supermarketech a obchodních centrech se z důvodu obrovského toku lidí, schodiště, zábradlí i stěny eskalátorů (a travelátorů) velmi rychle špiní,  eskalátor pak ztrácí svůj elegantní vzhled a odpuzuje návštěvníky od jeho využívání. Údržba eskalátorů však neplní pouze estetickou funkci, důležitá je také z pohledu praktického. Aby Váš eskalátor vydržel pracovat non-stop bez poruchy, je nutné dodržovat pravidla provozu a kvalitně o něj pečovat.

Naše úklidová firma Detai Cleaning nabízí službu čištění eskalátorů a travelátorů, jež patří k průmyslovému úklidu. K dispozici máme nejsilnější vysavače a speciální profesionální stroje pro čištění eskalátorů a travelátorů.

Snadno dostupné položky eskalátorů a pohyblivých chodníků – plastové panely, zábradlí, vchodový prostor – obvykle nepřináší problémy s jejich čištěním. Tuto operaci s příslušnou chemií, můžou snadno udělat i Vaši zaměstnanci.

Nejtěžším místem pro čištění eskalátorů je ovšem vodorovný úsek schodů. Vzhledem k jejich žebrování je místo špatně dostupné a tato operace je velmi obtížná.

Naše služba čištění pohyblivých chodníků a eskalátorů tento problém snadno vyřeší.

Během pohybu eskalátoru tyto stroje trvale produkují dvě operace:

  • Suché čištění
  • Vlhké čištění

Pro každý typ eskalátorů existují různé kartáče (Shindler, Otis / Kone, Thyssen), které berou v úvahu profil schodu eskalátoru od různých výrobců. Použitím příslušného kartáče dosahujeme maximální účinnosti při čištění povrchu schodů.

Při čištění pohyblivých schodů a chodníků se používá speciální chemický prostředek pro čištění eskalátorů, který nepoškozuje ochranné eloxované vrstvy hliníkových dílů eskalátorů a který zabraňuje pronikání kapaliny do vnitřního mechanismu eskalátoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahlédněte do kategorie
«Naše reference».